Saray Tavan

Saray Tavan


Saray tavan bir dekorasyon ürünüdür. Genelde Osmanlı tarzı mimarisi olmakla birlikte birçok çeşidi bulunur. PVC olarak adlandırılan sert plastikten üretilir. Uygulama esnasında duvar kağıdı ve kontraplaklardan da yardım alınır. 

Günümüzde inşaat firmaları binaların giriş bölümlerinde saray tavan uygulamasını kullanır. Ayrıca camii, restoran, düğün salonları, kültür merkezleri gibi büyük mekanlarda da bu yapı ile karşılaşabilirsiniz. Yapılan yere genişik, şıklık ve düzen sağlar. 

Saray tavan uygulamasında, tercih ettiğiniz ürünün göbek kısmı size hazır halde gelir. Bu ürün avizenizin göbeğinde ya da tavanın ortasında yer alır. Yapıştırıcı bir madde olmadan dübel yardımıyla tavana tutturulduktan sonra bu bölgeler özel aparatla gizlenir. Ardından kartonpiyerler yapılır. Saray tavan uygulamasında bu işlem sıcak-soğuk silikon yardımıyla tavana yapıştırılabilir. İşlemler bittikten sonra motif düzeltilir. Saray tavanınız artık hazır. Ayrıca köşelerde bir problem var ise köşelerin özel aparatlarla gizlenmesi ile işlem son bulur. Uygulama gayet basit ve temizdir. Herhangi bir koku oluşturmaz. Kolay temizlenir. 

Osmanlı mimarisinde detaylar çok önemli bir yer kaplar. Hat sanatından, zaanate kadar birçok usta ve çırak bu mimari ve sanat için emek harcamıştır. Sarayların tavanları, duvarları hatta camları bile en iyi işçilik ile motiflenmiştir. Küçük parçalar ve detaylar ne kadar güzel olursa büyük resim de o kadar güzel görünecektir. Bu sebeple saray tavan yaptırmadan önce firmaları iyi araştırmanızda fayda var. İşinde uzman birinin elinden çıkmadığı sürece saray tavan yaptırdığınız yerdeki en küçük bir hata ya da kaymalar göze batacaktır. 

Saray tavan ürünlerinde en çok tercih edilenler altın ve eskitme renkleridir. Bunun yanı sıra gümüş ve beyaz renk seçenekleri de sizin seçiminize sunulur. 

Çoğu zaman bir evin dekorasyonunu yaparken genelde gözümüzden kaçırdığımız bir bölümdür tavanlar. Evinizin tavanlarını beşinci bir duvar olarak düşünürseniz, odanızı veya salonunuzu daha şık ve ferah bir hala getirebilirsiniz. Saray tavan kullanarak misafirlerinize kendi zevklerinizi gösterebilir, aydınlatma ile desteklediğiniz taktirde çok daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Ücretsiz Keşif Hizmetimizden Faydalanın