Poliüretan Köpük Kaplama

Poliüretan Köpük Kaplama


Günlük yaşantımızda barınmak en temel ihtiyaçlarımız arasında bulunuyor. Dolayısıyla barındığımız mekanın mevsimlere göre ısı ve sıcaklık dengesini ayarlamak için çeşitli yollar deniyoruz. Bu ısıyı korumak içinse izolasyon adı verilen yalıtım maddeleri hem faturalarda tasarruf sağlıyor hem de yakıt ihtiyacını minimuma indiriyor. İşte bu yalıtım maddelerinden biri poliüretan köpüklerdir. 

Poliüretan, lastik benzeri köpük şeklinde bir maddedir. Evlerimizde, işyerimizde gözle görülebilen tüm yüzeylere uygulanabilir. En iyi yalıtım maddesi olarak bilinir. Sıvı halde özel makinası ile püskürtülerek yüzeye uygulanır ve birkaç dakika sonra kendisinin 50 katı kadar şişerek katı köpük halini alır. 

Poliüretan köpük kaplama uygulamasının dünyada en çok tercih edilen izolasyon malzemesi olmasının iki sebebi vardı. Bunlardan birincisi ısı ve sıcaklığı diğer malzemelere göre en az düzeyde geçirmesidir. İkinci olarak az personel ile daha fazla alan kaplama, nakliye kolaylığı, ekonomik oluşu ve kolay üretimi poliüretan köpüklerin çok tercih edilmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra, güneşten uv ışınlarına ve dışardan gelecek darbelere karşı dayanıklı olması, su ile tepkimeye girmemesi sebebiyle poliüretan köpükler, çatılarda, yaya trafiğinde, kapı ve pencere kenarlarında kullanılmaktadır. -50 ila +80 derece arasındaki sıcaklıklarda ultra dayanıklıdır. 

Poliüretan köpük kaplama için öncelikle poliüretan sprey tabancanızın olması gerekir Bu tabanca iki farklı poliüretan hammaddesini bir araya toplar ve spreyden püskürtür. Her şeyden önce poliüretan ile temasınız olmaması gerekmekte. Aksi halde yanmalar, deri soyulması gibi can yakıcı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun için gerekli kamuflaj elbiselerini giymenizde fayda var. Bununla birlikte poliüretan köpük kendiliğinden yapışkan bir madde olduğu için herhangi bir birleştirici maddeye ihtiyaç duymaz. Yapışkan özelliği o kadar kuvvetlidir ki yapıştığı yüzeye hemen etki ederek insan gücüyle bile bulunduğu yerden ayrılması çok zordur. Sprey poliüretan köpük kaplama işlemi, sprey tabancaları ile boyama yapar gibi uygulanır. Hava ile temas ettikten sonra hacminin 50 katı kadar büyür ve bir daha sıvı haline dönmez.  

Poliüretan köpükler doğru teknikle uygulandığı zaman uzun yıllar boyunca size hizmet edecektir.  

Ücretsiz Keşif Hizmetimizden Faydalanın