Mağaza Tasarım

Mağaza Tasarım


Markanıza özel dekore edilmiş bir mekanın şıklık ile harmanlanarak hedef kitlesine hitabı en önemli kuraldır. Mağaza tasarım konusunda uzmanlaşmış olan bir proje firmasından destek alarak uygulama yaptırmak sizi ve markanızı üst konuma yerleştirecektir.

 

 Mağaza Tasarımında Püf Noktalar

 

 Sergilenecek ürüne göre oluşturulacak hava, gereksiz aksesuar kullanmayarak korumaya alınmalıdır. Sadece odak noktasının, ana ürün ya da ürünler olduğu bir görsel plan oluşturulmalıdır.

 

 Işıklandırma ve geliş açıları da bu yönlendirmeye uygun biçimde konumlandırılmalıdır. Mağazanızı ziyaret edecek müşterilerinizin, tüm ürünleri görebileceği biçimde yerleşim yapmanız sizin işinizi kolaylaştıracaktır.

 

 Ürün Gerçek Boyutuyla Sergilenmeli

 

 Dikkat çekmek istediğiniz ürünleri, tüm boyutuyla ön planda tutarak ilgiyi üstüne çekebilirsiniz. Işıklandırma ve geliş açısı da aynı derecede önemlidir. Doğru mağaza tasarım dahiline, yapay ışığı ortaya çıkartan açıda konumlandırılması gereklidir. Ziyaretçilerinizin kolayca ürünü bulabilmesi için sergileme önemlidir. Bu yüzden markaya uygun bir sergi alanı kurmalısınız.

 

 Deneme ve Prova Alanı Önemli

 

 Ürün deneme alanlarına gereken özeni göstermelisiniz. Kasadan önceki aşama, ürün deneme olacaktır; bu aşamada müşteri rahat hissetmelidir. Müşterinin kendisini özel hissetmesi de satın almalarını tetikleyecektir. Bu sebepten, yetkili mağaza personeli tarafından yönlendirme ve farkındalık yaratma şarttır. Mağaza tasarım başlangıcında bu alanlar belirlenerek yönlendirme aşaması planlanmalıdır.

 

 Son trendler ve modern mimarinin ilgi çekici olması ile ufak püf noktalar değerlendirilip uygulamaya alındığında, başarılı bir mağaza tasarımı ortaya çıkartılabilir. Başarılı olan referanslar da takip edilerek güncel fikir sahibi olunacaktır.

Ücretsiz Keşif Hizmetimizden Faydalanın