İtalyan Boya

İtalyan Boya


İtalyan boya, adından da anlaşılacağı gibi kökeni Venedik’e dayanan ve İtalya tarafından boya badana sektörüne kazandırılan boya türlerinden biridir. Sıva ve alçı ile yapılan bu boya uygulaması, uygulandığı bölgelerde mükemmel sonuçlar vermektedir. Farklı ve değişik modelleri olan bu boya çeşidi için harika bir boya inovasyonu diyebiliriz.

 

Sizde evinizi, en azından bir bölümünü bile olsa yeni baştan tasarlamak istediğinizde, mutlaka İtalyan boya modellerini incelemeli, lokal olarak belirli bölümlere de olsa uygulamayı düşünmelisiniz. Emin olun çok beğeneceksiniz.

 

Diğer adı ile “Stucco boya” olarak ta anılan İtalyan boya, diğer boya badana işlemlerine göre daha ağır bir görüntüye sahiptir ve uygulaması da biraz daha uzun sürebilir. Bunun için her ortama uymamakla birlikte, özellikle çalışma ve ofis ortamlarında daha pozitif bir hava oluşturduğu için daha çok tercih edildiği söylenebilir. Tabi ki güzel bir tasarım olduktan sonra ev ortamında da harika görüntü oluşturacaktır.

 

Neden Tercih Edilir?

 

Uygulandığı duvarlarda mermer görünümü sunan İtalyan boya, parlak ve pürüzsüz görüntüsü sayesinde mermeri andırır. Dokunulduğunda kadife bir dokusu vardır. Bu sayede de çok şık bir görünüm sunar. Etkileyici dokusu ile birlikte duvarların korunmasına da katkı sağlar. Bu gibi özellikleriyle birçok zevk sahibi kişi tarafından tercih edilmektedir.

 

Uygulama Nasıl Yapılmalıdır?

 

Özellikle İtalyan boya gibi uygulaması zor olan işlerde, titiz ve profesyonel ustalarla çalışılmalıdır. Bu uygulamada zaman sınırlamasına gidilmeden, işinin ehli bir usta veya firmayı tercih etmek, sürecin eksiksiz tamamlanması için olmazsa olmazdır.

 

Renk Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

 

İtalyan boya söz konusu olduğunda en önemli noktalardan biri de renk seçimi olacaktır. Ev dekorasyonu, eşyaların rengi ve düzeni boya rengini belirlerken göz önünde bulundurmanız gereken etkenlerin başında gelir.

 

İtalyan boya kullanımında daha çok koyu renklerin yani gri ve mavi tonlarının çok tutulduğunu belirtmekte fayda var. Özellikle de ev ortamında uygulanacak bu boya türünün alacalı bir gri veya mavi renginin, ev eşyaları ile mükemmel bir uyum sağlayacağını ve size harika bir ortam sunacağını gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

Ücretsiz Keşif Hizmetimizden Faydalanın