İpek Sıva

İpek Sıva


İpek sıva (canlı sıva) bir dekorasyon malzemesidir. Bir sıva kaplama uygulaması olan bu ürün, mekanınıza ekstra bir ısı ve ses yalıtımı sağlar. Kolay işlenebilmesi, zevkinize uygun sayısız doku özellikleri ile bu hizmeti tercih edebilirsiniz.

İnsan sağlığına hiçbir yan etkisi olmayan ipek sıvayı mekanınızda gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. Yapılan testlerde bünyesinde hiçbir kanserojen madde içermez. Kolay temizlenir, rutubet yapmaz ve küf tutmaz. Bu hizmet sayesinde mekanınızı 20 yıl boyunca boyatmanıza gerek kalmayacaktır. İpek sıva uygulaması, tercih edeceğiniz renk ve doku özelliğine göre yaptırdığınız ortamı daha ferah ve geniş gösterecektir.

Su bazlı bir sıva malzemesi olduğundan hasar görmüş bölgesini hemen düzeltebilirsiniz. İpek sıva yöntemi 3 mm kalınlığında olduğu için alanınızda metrekare azalması yaşamayacaksınız. Yangın anında ateşle bir reaksiyona girmediği için duman oluşturmaz. Uygulanma esnasında da sonrasında da tamamen kokusuzdur. Mekanınızın akustiğini korumanızı sağlar.

İpek sıva uygulaması, kültür merkezleri, iş yerleri, ev ve villa iç duvarları, otel, restoran ve hastanelerde sıklıkla karşımıza çıkar. Ortamdaki nem fazla ise bu nemi bünyesinde hapseder ve duvarın rutubet yapmasını önler. En çok tercih edilen özelliklerinden biri ise ekonomik olması ve yalıtım maddesi işlevi görmesidir.

Ürün size bir paket halinde gelir. Bu paketi açtıktan sonra 6 litre su ile homojen kıvama gelene kadar karıştırmanız gerekir. 20 dakika dinlenmeye bırakmalısınız. Daha sonra plastik mala yardımıyla yüzeye uygulayınız. İpek sıva yapmadan önce uygulanacak yüzeyin pürüzsüzlüğü çok önemlidir. Kirli, kabarmış ve ıslak zemine uygulamayınız. Bu çalışma sırasında yüzeyi yarım bırakırsanız sıva kuruyabilir ve kaldığınız yerden devam etmeniz güçleşebilir. Bu yüzden yüzeyi yarım bırakmamalısınız. İpek sıva yapacağınız mekan 5 derecenin üstünde olmalıdır. Aksi halde sıvanın kuruma süresi ve akışkanlığı değişkenlik gösterecektir. Cam, tuğla, metal içerikli yüzeylere uygulanamaz.

Ücretsiz Keşif Hizmetimizden Faydalanın