Gergi Tavan

Gergi Tavan


Germe tavan ve gergin tavan olarak da bilinen gergi tavan, ışıklandırma, görsel ve dekoratif amacıyla yapılan bir uygulamadır. Dayanıklılığı, deforme olmaması ve isteğe göre şekillendirilebilir. Çoğunlukla duvar ya da tavan dekorasyonunda kullanılır. 

Gergi tavanda kullanılan ürünler alçı ve üzerine baskı yapılabilen özel bir kumaştan oluşur. Alçı, uygulanacak alana göre şekillendirilir, aydınlatma işlemleri yapıldıktan sonra kumaş gerilir. 

Uygulamanın ilk başında ölçümler yapılır, gergi tavanın yapılacağı yüzeyin sağlamlığı ve yapılabilirliği kontrol edilir. Ardından alçıpan alınan ölçüler baz alınarak ters havuz şeklinde hazırlanır. Çelik profiller ile tavana sabitlenir. Alüminyum profil malzemesi ile sağlamlaştırma ve sabitleme işlemi yapılır. İzolasyon bandı ile alüminyum çerçeve ile gergi tavan arasındaki bölge ayrılır. Gergi tavan membranı, ısı işlemi ve spatula kullanılarak profillerde bulunan kanallara uygulanır. Diğer bölgeler de aynı şekilde ve  eşit olarak esnetilir. Böylelikle gergi tavan uygulaması bitmiş olur. 

Gergi tavan uygulaması size aydınlatma için 12 V enerji ile aydınlatma sunar. LED ışıklandırma seçeneği ile farklı renklerde tavan aydınlatmasına sahip olmanız mümkündür. 

Yaptıracağınız bu dekorasyon ürünü içinde kumaşınızın kalitesi oldukça önemlidir. Gergi tavan için üretilen kumaşa baskı yapılacaktır. İstediğiniz renkte istediğini her dokuyu yaptırabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ise bu desenin çözünürlüğü ve baskı kalitesidir. Ayrıca bu kumaşın aydınlatmasının da kumaş üzerinde homojen dağılması için gerekli ölçüm ve ayarlamaların milimetrik şekilde ölçülmesi gerekir. 

Salon, yatak odası, mutfak gibi evimizin her yerinde kullanabileceğimiz gergi tavan, iş yerlerinde de sıkça kullanılır. Yaptıracağınız baskının kalitesi, çözünürlüğü, üst tarafında bulunan LED ışıklandırması ve profillerin milimetrik ayarlanması ustalık gerektirir. Bu sebeple gergi tavan yaptırmadan önce, fiyat analizinizi doğru yapmalı, yaptıracağınız şirketin önceki çalışmalarını referans almalısınız. 

Ücretsiz Keşif Hizmetimizden Faydalanın