Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama


Ev, İş yeri, otopark, hastane gibi alanlarda kullanılan zemin kaplamaları oldukça önemlidir. Zemin kaplamasında kullanılan ürünler ve yöntemler sayesinde zemin koruması sağlanırken hem de ısınma konusunda ciddi tasarruf sağlanabilmektedir. Özellikle Otopark, iş yeri, okul, hastane gibi alanlarda kullanılan epoksi zemin kaplama yöntemi ile daha dayanıklı zeminler oluşturulabilmektedir.

 

 Özel bir yöntem ve ürün ile yapılan epoksi zemin kaplama yöntemi ile daha sağlam ve görünüş olarak daha canlı bir zemin elde edilebilmektedir. Bir çeşit reçine olması ile uygulama sonrasında tek parça bir görüntü sağlaması hem görüntü açısından güzel olurken hem de sağlamlık açısından öne çıkmaktadır.

 

 Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

 

 Epoksi bir çeşit doğal reçine özü olarak uzun yıllardır birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Firmamız tarafından ise epoksi zemin kaplama yönteminde birçok farklı alanda ve yapıda uzun zamandır kullanılmaktadır. İç mekanlarda kullanımları olduğu gibi dekoratif ürünler ve dış mekan zemin ve duvar kaplamalarında da epoksi sıklıkla kullanılan bir maddedir.

 

 Epoksi zemin kaplama yönteminde bir kaç farklı kalınlıkta katman uygulaması yapılması ile hem zemin sağlamlaştırılmakta hem de kullanılan reçinenin daha dayanıklı olması sağlanmaktadır. Epoksi zemin kaplama işleminde renk olarak birçok farklı renk ve kanlık seçimi yapılabilmektedir. Sıvı halde olan reçinenin uygulama sonrasında kuruyarak cam gibi görünmesi ancak camdan daha dayanıklı olması kullanım alanlarını da artırmaktadır.

 

 Evlerde Epoksi Zemin Kaplama

 

 Standart olarak evlerde kullanılan ahşap parke ya da laminant gibi ürünler doğal bir görüntü sunsa da kullanım ömürleri ve dayanıklılıkları konusunda sıkıntılar oluşturmaktadır. Özellikle suya ve darbelere dayanıksız olmaları bu ürünlerin kullanım ömürlerini kısaltmaktadır. Firmamız tarafından yapılan epoksi zemin kaplama ise suya, ısıya ve darbelere dayanıklı olması ile çok daha uzun süreler kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

 

 Ev için epoksi zemin kaplama yöntemi evin her alanında kullanılabilmektedir. Epoksi maddesinin şeffaf bir görüntü sunması nedeni ile epoksi zemin kaplama işleminde istenilen efekt ve görüntü kolay bir şekilde sağlanabilmektedir.

 

 Epoksi zemin kaplama ile evinizin zeminin isterseniz bir kumsala isterseniz denize isterseniz de bir ormana çevirebilirsiniz. Özellikle ıslak zeminlerde uygulanan epoksi zemin kaplama işlemi ile su sızdırmazlığı gibi olumsuzluklar yaşamazken banyonuzu bir havuza çevirmek bizler için oldukça kolay olmaktadır.

 

 İş Yerlerinde Ve Toplumsal Alanlarda Epoksi Kullanımı

 

 Gün içerisinde sürekli hareketli olan iş yerleri ve okul, hastane gibi toplumsal alanlar da zeminin maruz kaldığı şiddet bir süre sonra zeminde sorunlar oluşmasına neden olmaktadır. Özellikle hijyenin sağlanması içinde toplumsal alanlarda zemin kaplaması oldukça önemlidir.

 

 Epoksi zemin kaplamasının ek bulundurmayan pürüzsüz düz yapısı hijyen konusunda oldukça avantaj sağlarken kalabalıkların olduğu bu alanların daha sağlam bir zemin yapısına sahip olmasını sağlamaktadır. Özellikle fabrika gibi ağır yüklerin ve araçların kullanıldığı alanlarda zeminde kullanılan kaplama oldukça önemlidir.

 

 Zeminde kullanılan ürünlerin ve kaplama yöntemlerinin yanlış tercih edilmesi hem iş güvenliği açısından hem de tesisin güvenliği açısından sorun oluşturmaktadır. Bu nedenle firmamız ile iletişime geçmeniz durumunda iş yerinize en uygun epoksi zemin kaplaması uygulanabilmektedir.

 

 Epoksi Zemin Kaplamanın Faydaları

 

 Epoksi zemin kaplama yöntemi son dönemlerde kullanım alanı oldukça artan bir yöntemdir. Bundaki en büyük etken ise zemin kaplamasında kullanılan diğer ürünlerin dayanıksız olması ve standart bir görüntü sunmasıdır. Epoksi zemin kaplaması klasik zemin kaplama ürünleri ve yöntemlerine oranla çok daha kaliteli ve sağlam olmaktadır.

 

 Epoksi zemin kaplama yönteminin ek bir parça halinde uygulanması ve düz bir yapı sunması hem kullanım kolaylığı sağlarken hem de hijyenik bir ortam oluşmasını sağlamaktadır. En önemli özelliği ise epoksi yöntemi ile istenilen renk ve desenlerde zemin kaplaması yapılabilmesidir.

 

Ücretsiz Keşif Hizmetimizden Faydalanın